Boris Vaculík se připravuje na Dakar 2020

Tisíce fanoušků sledovaly o uplynulém víkendu na Autodromu Sosnová setkání dakarských týmů. Nechyběl zde ani Boris Vaculík se svým Fordem F150, který představil plány a novinky pro letošní sezónu. Na rozdíl od předchozí účasti v roce 2018, kdy Dakar nedokončil pod hlavičkou Barth Racingu, vstupuje do příprav se svým vlastním týmem 3RCZ.com.

Další novinkou je změna  na místě navigátora, když Martina Plechatého nahradí zkušený motocyklový jezdec Rudolf Lhotský

„Do  letošní sezóny měním nejenom tým, ale i spolujezdce. Martin Plechatý z pracovních důvodů bohužel nemůže odjet všechny závody a tak jsme se dohodli, že začnu hledat nového navigátora. Martinovi tímto děkuji za jeho služby a věřím, že i on se do závodního vozu, nebo na čtyřkolku znovu vrátí. S Rudou Lhotským se dobře známe z Barth Racingu a doufám, že i v závodním voze nám bude spolupráce fungovat, což si ověříme již v květnu na Maďarské Riverside Baja.“ řekl k nadcházející spolupráci Boris Vaculík.

Rudolf Lhotský se po zraněních kolene pokoušel vrátit za řídítka motocyklu, ale v absolvování soutěží na horkém sedadle spolujezdce považuje za novou výzvu. „Nabídka od Borise přišla ve chvíli, kdy jsem se po 14 měsících opět posadil na motorku. Ale pauza byla delší než jsem čekal a usoudil jsem, že bych se nedokázal kvalitně na Dakar 2020 na motorce připravit. Proto jsem nabídku přijal a doufám, že zkušenosti z motorky zužitkuji i v autě.“

Přípravy na Dakar 2020 jsou již v plném proudu. Soutěžní Ford prošel kompletní repasí a vylepšením některých komponentů, upravuje se nový asistenční kamion a připravuje veškeré technické zázemí.

Před Dakarem čeká na tým několik startů

„Po již zmíněné Maďarské Riverside Baja absolvujeme ještě 2 závody BAJA a na podzim se chystáme na některý z Afrických závodů, abychom si procvičili jízdu v Dunách. Zatím není jisté, kde se Dakar 2020 pojede, ale věříme, že v nově vybrané lokalitě bude dostatek písečných dun, které dělají tento závod jedinečným.“ doplnil Vaculík.