Riverside Baja splnila nastavené cíle, avšak bez šťastného konce

O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili závodu Riverside Baja v maďarském Magyargencsu, který byl součástí seriálu Zóny Střední Evropy a maďarského mistrovství v Cross-country.

Pro nově etablovaný tým byl závod první příležitostí ke kompletnímu seznámení se jednotlivých členů týmu, ale i nově složené posádky Boris Vaculík – Rudolf Lhotský, v závodním režimu.

Páteční etapa byla složená ze 3 rychlostních zkoušek o celkové délce 30 km. Hlavním cílem pro první rychlostní zkoušky byla adaptace Rudy na navigaci a roadbook a pro Borise zvyknutí si na závodní tempo a vůz, ve kterém více jak rok nestartoval.

Každá odjetá rychlostní zkouška ukazovala progres časů a i pocit posádky byl kilometr od kilometru lepší a lepší. Výsledkem bylo přenocování na průběžném 5. místě.

„Zatím je pro mě nejsložitější předávat Borisovi informace. Z motorky jsem zvyklý číst roadbook, informaci zpracovat a zachovat se podle ní. Nyní musím navíc vše předat správně řidiči a na to si zatím zvykám. Ale bude to dobré.“ uvedl po prvním dni Rudolf Lhotský.

V sobotu čekaly na posádku 4 rychlostní zkoušky s délkou 200 km a hned v té první se podařilo Borisovi s Rudou zajet 3. čas, který znamenal i posun na 3. místo celkově.

Do následující RZ však již naše posádka neodstartovala. Důvodem byla závada na elektronice, která se bohužel projevila až po servisu, během přejezdu do uzavřeného parkoviště před rychlostní zkouškou. Tam se ještě mechanici i posádka pokoušeli dlouhé minuty závadu odstranit, ale bohužel i přes veškerou snahu jsme byli nuceni ze závodu odstoupit ze 3. místa.

„Samozřejmě nás mrzí, že jsme závod nedokončili, ale to k přípravě patří. Auto dlouho nejelo v závodním tempu a zastavila nás drobnost na elektronice. Je to poučení pro příště. Jsem rád, že jsme se Rudou svezli v závodním tempu, že si na změnu zvykl a víme, na čem musíme dále pracovat. Pozitivem také je, že nově sestavený tým funguje a je to dobrá parta, což bude na Dakaru určitě ku prospěchu.“ komentoval závod Boris Vaculík.